Pierwszy turniej 2015 roku za nami - aktualizacja

Vturniej PrawAmat

Dzisiaj odbył się V turniej z cyklu Grand-Prix Prawdziwych Amatorów w Toruniu, prowadzony przez Janusza Grajkowskiego. Był to dla nas pierwszy turniej w tym nowym - 2015 - roku.

Na turniej przybyły aż 44 osoby, przy czym za sprawką 1 osoby płci pięknej, nie było to grono w całości męskie. Choć było widać jeszcze poświąteczny nastrój, to turniej obfitował w wiele zaciętych pojedynków, gdzie o zwycięstwie decydował dopiero 5 set.

Jeśli chodzi o wyniki, to turniej wygrał Paweł Bielunkiewicz pokonując w finale Roberta Różyńskiego. W drodze do finału Paweł pokonał Kamila Patera, a Robert - Jarosława Jagiełkę. Pokonani zawsze przechodzą na drugą stronę tabeli i grają dalej, jako, że gramy do dwóch przegranych meczów. Po tym przejściu Kamil trafił na Grzegorza Ziółkowskiego, a Jarek na Tomka Staszczyka, i obaj ponieśli wtedy swoje drugie porażki. Zwycięzcy: Grzesiek i Tomek zmierzyli się z kolei w walce o 3 miejsce. Tomek prowadził już 2:0 w tym meczu, jednak przegrał trzy kolejne sety i musiał uznać wyższość Grzegorza, zajmując ostatecznie 4 pozycję.

Komentarz Janusza Grajkowskiego tutaj.