XIV Sezon SŁONECZNYCH 2019/2020 w Bydgoszczy zakończony !!!!

statuetka IV GP Soneczni 2019 2020 na strone n

Po rozpatrzeniu wielu możliwych rozwiązań, zdecydowaliśmy się zakończyć tegoroczną edycję GP Słonecznych po rozegraniu zaledwie 6-ciu turniejów z 10 zaplanowanych. Niestety pandemia coronavirusa i związane z tym ograniczenia zmusiły nas, tak jak organizatorów wszystkich imprez, nie tylko sportowych do zawieszenia działalności po rozegraniu 6go turnieju w lutym tego roku. Co będzie dalej, pewnie nikt nie jest w stanie przewidzieć, osobiście wierzę że jubileuszowa, 15 edycja  naszego turnieju będzie mogła być rozegrana w pełnej formule i bez zakłóceń. Póki co, mamy to co mamy, hale powoli są „odmrażane” i z pewnymi limitami
oraz innymi środkami ostrożności, udostępniane do użytkowania. Hala Gwiazdy, gdzie rozgrywamy nasze turnieje na dzień dzisiejszy pozwala zgromadzić 16-tu zawodników i 2óch trenerów w jednym czasie (bez korzystania z szatni i pryszniców). Dlatego zdecydowaliśmy się zakończyć sezon (jeżeli u „prawdziwych” takie sformułowanie jak zakończenie sezonu w ogóle istnieje) w dniu 24 czerwca turniejem TOP 16. Turniej ten będzie jednocześnie jednym z dwóch turniejów TOP 16 LOTTO GP (drugi rozegramy 29 czerwca w poniedziałek i tu mamy jeszcze cztery wolne miejsca w przeciwieństwie do turnieju pierwszego, gdzie wszystkie miejsca są już niestety zajęte).

Tegoroczna edycja cyklu GP SŁONECZNI została rozegrana w „nielimitowanej” formule 
i już w pierwszym turnieju, we wrześniu w hali przy ulicy Bronikowskiego 45 w Bydgoszczy, pojawiła się rekordowa dla tego turnieju liczba 37 zawodników z 11 stu miejscowości regionu. W kolejnych 5ciu turniejach frekwencja, choć troszeczkę niższa również napawała optymizmem. Jeżeli chodzi o jakość, to nie od dzisiaj wiadomo, że GP Słonecznych cieszy się jednym
z najwyższych poziomów turniejów amatorskich „plus” w regionie i tak było również we wszystkich turniejach tegorocznego cyklu. Niektórym pechowo COVID nie pozwolił wdrapać się na pudło, czy miejsca premiowane, ale tak naprawdę nie zawsze to jest najważniejsze. Ogółem w sześciu turniejach zagrało 54 różnych zawodników z 17 miejscowości, a dzięki powiem nieskromnie, niezłej organizacji a przede wszystkim dyscyplinie stawiennictwa udawało nam się zawsze kończyc turnieje w okolicach 23.00, co patrząc na historie było też dużym osiągnięciem.

Zanim ogłosimy, komu tegoroczna sytuacja/pandemia pomogła (a właściwie nie sytuacja tylko umiejętności) osiągnąć premiowane miejsca kilka podziękowań. Po pierwsze dziękujemy Gwieździe Bydgoszcz z Prezesem Zbyszkiem Leszczyńskim na czele za wspieranie ruchu amatorskiego, po drugie kolegom z Grupy Słoneczni za pomoc w organizacji turniejów, zaczynając od administrowania naszej strony przez Pawła Bielunkiewicza i Mariusza Prumulę, po księgowość Pani Uli Janickiej, jak i wszystkim którzy włączyli się w „fizyczną” pomoc w ustawianiu stołów i prowadzeniu turniejów. Dziękujemy jak zawsze Pawłowi Pałubickiemu za oryginalne wsparcie artystyczne i wykonanie statuetek. Dziękujemy Staszkowi Janickiemu za wsparcie organizacyjne i trzymamy kciuki za jak najszybszy jego powrót do pełnej sprawności po „naprawie” kolan. Na koniec oczywiście podziękowania dla Was wszystkich, którzy wystąpiliście w tej edycji Grand Prix, bo bez Waszej aktywności i obecności nawet najlepsza organizacja byłaby zbędna i niepotrzebna.

            Czas na wyniki. Informuję, że w IV edycji GP SŁONECZNYCH sezon 2019/2020 premiowane miejsca zajęli:

  1. Ziółkowski Grzegorz
  2. Stypka Filip
  3. Żełudok Natasza
  4. Różyński Robert
  5. Breński Remigiusz
  6. Prymula Mariusz
  7. Lasota Rafał
  8. Grzelak Michał
  9. Kozioł Piotr
  10. Garboliński Dawid

Najlepszym Amatorem, który nie załapał się do 10-tki został Kamil Pater a w tej samej kategorii najlepszym zawodnikiem 60+ Leszek Jodaniewski.

Nagrody zostaną wręczone w dniu 24 czerwca a tym, którzy nie zagrają w tym dniu w TOP 16, wyróżnienia wręczymy w terminie późniejszym.

Jeszcze raz dzięki dla wszystkich, którzy bawili się z nami w tegorocznej edycji i miejmy nadzieje do zobaczenia we wrześniu podczas rozpoczęcia cyklu nr XV.  

O tym czy, kiedy i w jakiej formule rozpoczniemy XV edycję GP Słonecznych poinformujemy na naszej stronie www.pingpong.bydgoszcz.pl, mailowo i w naszych mediach społecznościowych.

Mam nadzieję do zobaczenia we wrześniu.                          

Za organizatorów: Robert Różyński