Sezon 2020/2021 w Bydgoszczy „w końcu” rozpoczęty !!!!

1 GP Win

W dniu 30.09.20 r., po małym falstarcie i przełożeniu pierwotnej daty inauguracji związanej z tematami epidemiologicznymi oraz troską o nasze wspólne zdrowie, rozegraliśmy pierwszy turniej z cyklu GP SŁONECZNI nowego, jubileuszowego XV sezonu. Turniej był jednocześnie pierwszą odsłoną GP LOTTO CUP Bydgoszczy i dzięki uprzejmości sponsora, najlepszą trójkę mogliśmy wyróżnić fajnymi nagrodami rzeczowymi. W hali przy ulicy Bronikowskiego 45 w Bydgoszczy, pojawiło się 35 zawodników, co przy obecnych okolicznościach, związanych z COVID-19 należy uznać za bardzo dobry wynik.

Jeżeli chodzi o jakość, to nie od dzisiaj wiadomo, że GP Słonecznych cieszy się jednym z najwyższych poziomów turniejów amatorskich (plus) w regionie i tak było również w ostatnią środę. Jak ktoś myślał, że będzie łatwo to proponuję spojrzeć w tabelę wyników, która mówi, że łatwo nie było. Mając na uwadze fakt, że nie wszyscy faworyci się pojawili, należy już zacierać ręce myśląc o kolejnych turniejach cyklu. Sportowo, widać było, że mimo ograniczeń w dostępie do hal, w wakacje sprzęt do tenisa stołowego u większości zawodników nie został odłożony (do kąta) i z pewnością był używany gdyż zawody, jak zwykle stały na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie. Do roztrzygnięcia wielu pojedynków, konieczne było rozegranie pięciu setów. Jak zwykle nie obyło się też bez drobnych niespodzianek, jeżeli o takich w tym gronie wogóle można mówić. Zgodnie z regulaminem pierwszy turniej rozegrano bez rozstawienia „losowano z wora”, w wyniku czego, już w 1 kolejce, utworzyło się wiele ciekawych par (szczegóły w załączonej drabince). Dodatkowo, od tego sezonu, dopuszczono do turnieju zawodników/czki grających w drugiej lidze i wyżej  w przypadku ukończenia przez nich 45 lat. Z przywileju tego skorzystała występująca od tego sezony  w ekstraklasie kobiet Natasza ŻEŁUDOK, która dodatkowo jako jedyna w turnieju przedstawicielka płci pięknej, nie obchodziła wczoraj Dnia Chłopaka i wygrała całe zawody, pokonując po drodze kilku „solenizantów” w tym m. in. drugiego (będącego ostatnio w gazie) Mariusza PRYMULĘ, trzeciego Grzegorza ZIÓŁKOWSKIEGO i czwartego Michała GRZELAKA. Reszta wyników wzałączeniu.

Cieszy przede wszystkim fakt, że 14 z 16 najwyżej sklasyfikowanych zawodników w ubiegłorocznej edycji wzięło również udział w środowej rywalizacji, w pierwszym tegorocznym turnieju. Pojawiło się kilku nowych (lub po dłuższej przerwie) zawodników.

Gry zakończono, ok. 23.30 co pokazuje, że przy dobrej dyscyplinie stawiennictwa, jest miejsce na szersze grono uczestników i pewnie są jeszcze rezerwy na urwnie 0,5 do 1 godzinki.

Okazja do rewanżów, „namieszania w czołówce”, udowodnienia „czegoś”, czy po prostu dobrej zabawy w miłym towarzystwie już na kolejnym turnieju, w drugą środę, 14 – go października.

Jeszcze raz dzięki dla wszystkich, którzy bawili się z nami w środę.                                                             

Za organizatorów: Robert Różyński

1GP Tab1

1 GP Tab2

1GP Tab3

Plików:
(0 głosów)
Dodany: 2020-10-01
Wersja:: 
Licencja: 
Wielkość: 20.32 KB