G. Ziółkowski, M. Regulski oraz H. Prusiński zwyciężają w IKMA 2015

IKMA 2015

W dniach 09-10.05.2015 rozegrane zostały w Toruniu Krajowe Mistrzostwa Amatorów w tenisie stołowym. Nazwa podobna do zawodów rozgrywanych od wielu lat w Częstochowie, jednak kryteria udziału i kategorie inne, przez co są to dwie różne imprezy. Oczywiście, część zawodników bierze udział w obydwu Mistrzostwach, jednak większość uczestników, startuje tylko w Częstochowie lub w Toruniu. Bardzo się cieszę, że między organizatorami obu imprez, nie ma niezdrowej rywalizacji, tylko przyjacielska współpraca. Organizator zawodów w Częstochowie reklamuje naszą imprezę na swojej stronie internetowej, za co mu oficjalnie bardzo dziękuję. Zawody rozgrywane w Toruniu z założenia są głównie przeznaczone dla zawodników- amatorów, którzy nie występowali w rozgrywkach drużynowych i indywidualnych organizowanych przez PZTS, do 40 roku życia. W tym roku, po raz pierwszy do kategorii Open zostali dopuszczeni byli zawodnicy z licencjami PZTS z odpowiednimi karencjami od ostatniego występu. Od kilku lat Mistrzostwa w Toruniu rozgrywane były na Sali klubu Energa-Manekin Toruń na 6 stołach, co miało zasadniczy wpływ na liczbę uczestników. W tym roku po raz pierwszy zawody rozegraliśmy na dużej nowoczesnej hali sportowej Uniwersyteckiego Centrum Sportu UMK Toruń na 16 stołach. Dzięki temu do zawodów zgłosiło się 146 zawodników w 4 kategoriach. Ostatecznie w sobotę i niedzielę stawiła się na hali 1 zawodniczka i 135 zawodników z 8 województw. Jest to zasadniczy postęp ilościowy do poprzedniego roku (89 zawodników). Przyjechało wielu nowych, dobrych zawodników, przez co podniósł się również poziom sportowy. W tym miejscu, chciałbym serdecznie podziękować kierownictwu i personelowi Uniwersyteckiego Centrum Sportu UMK, za wszelką okazaną pomoc i gościnne przyjęcie. Myślę, że wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z warunków do gry i całej infrastruktury obiektu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, dzięki uprzejmości Kierownictwa Centrum, będziemy również mogli rozegrać zawody w tym samym miejscu. Specjalne podziękowania dla Prezesa naszego klubu Energa-Manekin Toruń Pana Krzysztofa Piotrowskiego za okazaną przychylność i pomoc w organizacji turnieju. Koncern PepsiCo Poland ufundował napoje dla uczestników, za co też bardzo dziękujemy. Dziękuję też kolegom z Torunia i Bydgoszczy, bez pomocy których niemożliwe by było zorganizować imprezę.

Teraz o samych zawodach.

KATGORIA 19-39 LAT

Największy postęp ilościowy uczestników w stosunku do zeszłego roku. W zawodach wzięło udział 29 zawodników (w zeszłym roku 9). Mistrz i Wicemistrz ten sam co w ubiegłym roku. W finale Grzegorz Ziółkowski z Bydgoszczy pokonał Dominika Grzegorzewskiego z Torunia.

W meczu o III miejsce Rafał Wójcik z Tych (w zeszłym roku 4) pokonał Kamila Patera z Solca Kujawskiego, który systematycznie podnosi poziom i być może już w przyszłym roku zagrozi najlepszym. Grzegorz Ziółkowski, jak przystało na Mistrza nie przegrał żadnej partii i potwierdził zdecydowaną dominację w tej kategorii.

KATEGORIA 40-55 LAT

Wystartowało 40 zawodników, najwięcej ze wszystkich kategorii. Spore zmiany w czołówce w stosunku do ubiegłego roku. W finale Mariusz Regulski z Warszawy (3 w zeszłym roku) pokonał „czarnego konia” tej kategorii Krzysztofa Schaniela z Rudy Śląskiej. Mariusz , ubiegłoroczny Mistrz kategorii OPEN, po ciężkich pojedynkach wywalczył w tym roku Mistrzostwo w swojej kategorii wiekowej. Z kolei, kolega Krzysztof pojawił się pierwszy raz na naszych zawodach i od razu wicemistrzostwo. W meczu o III miejsce Paweł Bielunkiewicz z Bydgoszczy (też pierwszy raz w zawodach) pokonał ubiegłorocznego Mistrza tej kategorii Pawła Lewandowskiego z Inowrocławia.

KATEGORIA 56 LAT I WIĘCEJ

Wystartowało 28 zawodników. Henryk Prusiński z Olsztyna zdominował tę kategorię od kilku lat i w tym roku jak przystało na Mistrza wygrał w finale z Krzysztofem Tylskim z Warszawy (pierwszy raz w naszych zawodach). Po drodze jednak nie było łatwo, bo przegrywał we wcześniejszej fazie zawodów już 0:2 z Wojtkiem Węgrowiczem z Warszawy, by ostatecznie wygrać 3:2. Wymieniony wyżej Wojciech Węgrowicz wygrał w meczu o III miejsce z piszącym te słowa Januszem Grajkowskim z Torunia.

KATEGORIA OPEN

Udział wzięło 39 zawodników, w tym 13 nowych byłych zawodników z karencjami. I tu również duże zmiany na podium. Zwyciężył trzeci w ubiegłym roku Grzegorz Ziółkowski z Bydgoszczy pokonując w finale Krystiana Marka z Warszawy (pierwszy raz w zawodach). Grzegorz wygrywając drugą kategorię zasłużył na miano najlepszego zawodnika tych Mistrzostw. W meczu o III miejsce Paweł Bielunkiewicz powtórzył swój wynik z kategorii wiekowej i pokonał ubiegłorocznego zwycięzcę tej kategorii Mariusza Regulskiego z Warszawy.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, przepraszam za niedociągnięcia organizacyjne i zapraszam serdecznie w przyszłym roku na kolejne Mistrzostwa.

Pełne klasyfikacje do pobrania poniżej. Do zobaczenia za rok.

                                                                                                             Janusz Grajkowski

Zapraszamy do obejrzenia bogatej relacji zdjęciowej z tego wydarzenia TUTAJ.

Plików:
Dodany: 2015-05-12
Wersja:: 
Licencja: 
Wielkość: 13.56 KB

Dodany: 2015-05-12
Wersja:: 
Licencja: 
Wielkość: 14 KB

Dodany: 2015-05-12
Wersja:: 
Licencja: 
Wielkość: 14.24 KB

Dodany: 2015-05-12
Wersja:: 
Licencja: 
Wielkość: 12.51 KB

Komentarze  

0 # Rafał 2015-05-12 14:50
Grzegorz jak nikt dzięki swojej determinacji, zaangażowaniu i wciąż rosnących umiejętnościach zasłużył na ten sukces.Gratulac je Grzegorz w tej chwili jesteś zdecydowanie najlepszy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # rysio 2015-05-27 17:09
Brawo Janusz dzięki za wspaniały turniej i jego niezwykle sprawną organizację było super no i było na co popatrzeć niektórzy naprawdę świetnie grają. Szkoda tylko że nasze media nic o tym nie wiedziały. Jeszcze raz brawo Janusz ido zobaczenia za rok
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować