Dobry występ naszych Amatorów w Częstochowie

MPA Czestochowa2015

W dniach 30-31 maja odbył się turniej MPA ("Mistrzostwa Polski Amatorów") w Częstochowie. Brali w nim udział reprezentanci naszego regionu, uzyskując pierwszego dnia wyniki, które pokazują, że na tle reszty Polski amatorski tenis w Bydgoszczy, Toruniu czy Solcu Kujawskim (oraz Borównie ;-) ) stoi na wysokim poziomie. Na drugi dzień, swoje mecze rozgrywali ligowcy oraz odbył się turniej drużyn.

Oficjalny komunikat wydany przez Organizatora po turnieju przedstawia - w zasadzie - tylko klasyfikacje. Tym niemniej, w sieci znaleźć można już bardzo dużo relacji z turnieju w oczach jego uczestników.

Poniżej, przytaczam za Organizatorem klasyfikacje w poszczególnych kategoriach wiekowych. Pogrubioną czcionką zaznaczyłem nazwiska osób z naszego regionu. Bardzo dobre, 1. miejsce w kat. do 35lat zajął Grzegorz Ziółkowski pokonując w finale faworyzowanego reprezentanta gospodarzy, Pawła Gąsiorskiego. W tej samej kategorii Rafał Lasota oraz Kamil Pater uplasowali się w przedziale miejsc 5-6. W kat. 35-50lat Ryszard Berka zajął 4. miejsce, natomiast Paweł Bielunkiewicz wraz z Robertem Różyńskim uplasowali się w przedziale miejsc 7-8. Kolejny nasz reprezentant, Janusz Grajkowski - jedyny w kategorii 51-65lat - zajął 13. miejsce. 

Podsumowując, prawie wszyscy nasi reprezentanci zajęli miejsca w pierwszej 8-ce poszczególnych kategorii, a dodatkowo Grzegorz wygrywając najmłodszą kategorię, potwierdził swoją dominację w amatorskim tenisie stołowym na arenie krajowej, w swoim przedziale wiekowym.

 

Klasyfikacje: 

do 35 lat:

1.Grzegorz Ziółkowski
2.Paweł Gąsiorski
3.Wojciech Romik
4.Krzysztof Juszczyk
5-6.
Rafał Lasota
Kamil Pater
7-8.
9-12.
Rafał Żurek
Paweł Gałecki
13-16.
Leszek Piotrowski
Bartłomiej Bzdak
Michał Chrzonstowski
Kamil Bubel
17-20.
Tomasz Pawłowski
Michał Odolczyk
Kamil Szubarczyk
Tomasz Karnia
21.Karol Wydmuch 
22.Marcin Konopka 
23-24.
Dariusz Grabowski
Paweł Żurek
25-28.
Jacek Rylski 
Adrian Knopik 
Michał Pakuła
Tomasz Walkiewicz        
29-30.
Krzysztof Brzezina 
Michał Seget 
31-41.
Michał Kurzak 
Wojciech Zwara
Paweł Polański
Arkadiusz Młynarczyk
Łukasz Daniel
Mateusz Posełek
Jakub Kobos
Dariusz Jankowski
Sebastian Anyszkiewicz
Tomasz Kaszlewicz
Radosław Machowski 


36-50 lat:

1.Robert Wielgosz
2.Dariusz Kuczera
3.Sebastian Krupa
4.Ryszard Berka
5-6.
Marek Futa
Mariusz Baron
7-8.
Robert Różyński
Paweł Bielunkiewicz
9-12.
Robert Klafczyński
Przemysław Przesmycki
Zbigniew Goździk
Tomasz Dziubecki
13-16.
Rafał Wójcik
Mirosław Wydmuch
Michał Gola
Grzegorz Jugowiec
17-24.
Piotr Langier
Krzysztof Zięty
Jerzy Ciekański
Adam Staniczek
Tadeusz Kroczyński
Marian Brunner
Arkadiusz Skupiński
Paweł Chobot
25.Władysław Majkowski
26.Jerzy Dróżdż
27-28.
Krzysztof Schaniel
Norbert Mazurkiewicz
29-32.
Wiesław Jagusiak
Arkadiusz Dziub
Łukasz Budner
Dariusz Będzyński
33-36.
Krzysztof Szymaczek
Jacek Robak
Jacek Świątek
Marek Dziedziński
37-46.
Rafał Szafrański
Piotr Masierak
Zbigniew Tomala
Tomasz Sorek
Zbigniew Wieloch
Dariusz Jagusiak
Marek Hadryś
Bogdan Kachel
Maciej Centka
Sylwester Randak


51-65 lat:

1.Grzegorz Gumiński
2.Mariusz Żurek
3.Dariusz Bartycha
4.Henryk Prusiński
5-6.
Robert Dudek
Marian Strzałka
7-8.
Krzysztof Grabowski
Witold Sokołowski
9-12.
Krzysztof Skwara
Jan Kasendra
Bogusław Stefańczyk
Paweł Burchard
13.Jan Grajkowski
14.Adam Rozwadowski
15-16.
Waldemar Ciesiołkiewicz
Waldemar Nowakowski
17-18.
Kazimierz Więckowski
Damian Dworski
19-24.
Edmund Olszowy
Krzysztof Koźluk
Dariusz Puchała
Sławomir Drozda
Akelsander Barton
Zbigniew Gruszka
25-30.
Jacek Jaworski
Rafał Serwata
Paweł Stefanek
Lucjan Kacik
Wojciech Ratyński
Jerzy Cieślak


pow. 66 lat:

1.Antoni Biaduń
2.Janusz Olbiński
3.Lech Kowalczyk
4.Tadeusz Danielewicz
5.Adam Hnyda
6.Ryszard Źródlak
7.Andrzej Łępicki
8.Andrzej Cugowski

 

kobiety:

1.Anita Myrchel-Rutkowska
2.Grażyna Rumińska
3.Aneta Myrmus
4.Beata Stolarska
5.Klaudia Koszmider
6.Paulina Kobos
7-9.
Elżbieta Pieczarkowska
Barbara Michalska 
Katarzyna Mucha
10-12.
Iza Marciniak
Katarzyna Krystaszek
Weronika Grabowska

 pb

 

Komentarze  

+3 # rafi 2015-06-01 10:28
Gratulacje dla Ziółka za to że pojechał największego buraka na świecie Gąsiorskiego, zresztą po raz kolejny Grzegorz zagrał na extra poziomie nieosiągalnym dla zwykłych zjadaczy tenisowego chleba i został Mistrzem.Co do samego turnieju, organizacji, losowania , prowadzenia zawodów to było kompletne dno, świństwo a przede wszystkim upokorzenie dla samej dyscypliny tenisa stołowego.Układ y, układziki, buta, chamstwo organizatorów , żenujące nagrody to tylko krótki opis tych niby mistrzostw, które nie zasłużyły na takie miano.
Trzeba zrobić teraz wszystko, aby zachęcić ludzi do gry w mistrzostwach Toruńskich u Janusza Grajkowskiego bo to był turniej na odpowiednim poziomie organizatorskim , a sam Janusz musiałby również pomyśleć o innych kategoriach promujących również zawodników z karencjami, a wtedy można być pewnym że ludzie przyjadą do Torunia a nie do beznadziejnej Częstochowy.Poz drawiam wszystkich miłośników tenisa stołowego Rafał Lasota
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # pawel 2015-06-01 13:45
Więcej komentarzy z turnieju na: www.pingpong.com.pl/news/13270/najwiekszy-turniej-dla-amatorow-w-polsce- i na facebooku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # KAMIL 2015-06-01 22:10
Niestety komentarze na stronie www.pingpong.com. pl są wstawiane jak wiatr zawieje moich 2 nie wstawili bo napisałem prawdę !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # KAMIL 2015-06-01 22:15
Żenada przez duże „Ż” tak o MPA w Częstochowie mówią zawodnicy i kibice.
Już od początku imprezy zostały zauważone bardzo poważne wręcz karygodne niejasności których nikt nie mógł wyjaśnić. Mianowicie: pierwszym z nich było rozstawieni zawodników które pozostawiało wiele do życzenia; zawodnicy byli rozstawiani jak wiatr zawiał, tak aby zawodnikom tutejszym(miejs cowym) pasowało. Nie było tu mowy o rozstawienie z zeszłego roku co powinno mieć miejsce, tylko tak aby osoby które przyjechały razem(czołowi gracze) odpadli jak najszybciej i jak najszybciej mówiąc kolokwialnie się wytłukli. Nie będę poruszał tematu wyjść z grupy bo przypadki chodzą po ludziach czego dowodem byłem sam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # KAMIL 2015-06-01 22:17
Natomiast chciałem poruszyć temat chociażby organizacji, sam organizuję turnieje i wiem jaki ważne jest przygotowanie – czego w MPA pozostawiało wiele do życzenie przykładem jest chociażby nie umieszczenie na karteczkach z meczami(w grupach) kolejności spotkań z czego wynikało wiele nieporozumień bo osoby( znajomi, koledzy) którzy trafiali do jednej grupy swoje mecze zostawiali na koniec ażeby rachować ile muszą przegrać lub wygrać setów aby kolega wyszedł „ŻENADA”. Poruszę jeszcze jedną kwestię która mnie jako zawodnika zaszokowała najbardziej a mianowicie podejście organizatorów do meczów finałowych w danych grupach wiekowych i wręczenie nagród. Co do spotkań kończących daną grupę wiekową – finałów zapowiadane były jako : „ Pan x gra na stole „5” z Panem y” gdyby nie ingerencje zawodników nikt na Sali nie wiedziałby że są to mecze finałowe.
Poruszając temat nagród – śmiech na Sali … przypominam że to były MISTRZOSTWA POLSKI nie turniej świetlicowy a za pierwsze miejsca były medale i koperty a w nich … pieniążki które w większości przypadków nie starczyłyby na porządny obiad. Panowie organizatorzy co się stało z pieniążkami które dostaliście za wpisowe….?? Bo żeby organizować tak duży turniej na Całą POLSKĘ i nawet „głupiej” statuetki nie wręczyć?
Podsumowując turniej w Częstochowie nie była to impreza godna polecenia i na drugi raz zastanowię się czy nie wybrać jakiegoś turnieju „ na wsi” które są organizowane z pasją i dopracowane w najdrobniejszyc h szczegółach – gdzie zawodnik jest najważniejszy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # KAMIL 2015-06-01 22:28
A żeby było Ciekawiej Szanowny PAN P.G nie umieszcza na stronie wszystkich komentarzy tylko wybiera czemu mnie to nie dziwi ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować